ARKA GDYNIA SUMMER CUP 2018

W dniach 22-25 czerwca 2018 r. w Gdyni odbył się międzynarodowy turniej piłki nożnej Akra Gdynia Summer Cup dla zespołów z rocznika 2007 oraz 2009. Organizatorem zawodów odbywających się na gdyńskich obiektach piłkarskich było Stowarzyszenie Inicjatywa Arka Gdynia. Nasz klub reprezentowała drużyna Sztorm Mosty 2009. Dla naszych chłopców był to wielki zaszczyt uczestniczyć w tak wielkiej imprezie. Do trójmiejskiej stolicy przyjechały 32 drużyny z rocznika 2007, jak i 2009. W turnieju oprócz drużyn reprezentujących nasz kraj przyjechali również goście z Chin, Wielkiej Brytanii, Łotwy, Rosji oraz Japonii. Ku uciesze naszego zespołu w grupie spotkaliśmy się między innymi właśnie z małymi „samurajami”, ale były równie silne drużyny z naszego podwórka, m.in. Arkonia Szczecin, Constract Lubawa, Escola Pruszcz Gdański, Salos Rumia, Arka Gdynia, Wisełka Bydgoszcz i wspomniana wcześniej drużyna Wakatake Japan. W drugim dniu rozgrywek mieliśmy okazję zagrać także z drużyną Arki Gdynia UK, która zawitała do Polski z Wielkiej Brytanii. Zawody pokazały jak trzeba cieszyć się piłką, ale również jakie emocje sportowe towarzyszą naszym chłopcom w każdym spotkaniu. Po każdej przegranej jest „złość”, a po każdym meczy wygranym – wielka radość. I tego nikomu nikt nie powinien zabierać, ponieważ to normalne zachowania, szczególnie u dzieci. Podsumowując, był to świetny turniej i za rok na pewno do niego wracamy.

A na koniec ,zabrakło nam 5 sekund, żeby pokonać Japonię 2:1, ale remis też jest wielkim osiągnięciem naszych chłopców, którzy w tym meczu przerośli samych siebie.

Dziękujemy również rodzicom za gorący doping i wsparcie.

Kilka fotek w zakładce Galeria.