BARDZO UDANY TURNIEJ DRUŻYNY SZTORM KOSAKOWO 2008/2009 W WEJHEROWIE.

W dniach 19-20 stycznia nasz zespół SZTORM KOSAKOWO 2008/2009 zdobył brązowy medal w silnie obsadzonym, dwudniowym turnieju halowym „WEJHER CUP 2019”. W zawodach uczestniczyło 18 zespołów z naszego województwa. W pierwszym dniu zmierzyliśmy się z drużynami: AP Banino, Błękitni Wejherowo, Jedynka Reda, Rumia oraz Vigo Tuchom. Zdobywając 10 punktów zajęliśmy drugie miejsce i awansowaliśmy do LIGI MISTRZÓW, czyli najsilniejszych 6 zespołów biorących udział w turnieju. Po bardzo wyrównanych, emocjonujących pojedynkach, z wieloma sytuacjami bramkowymi grając naprzeciwko Pogoni Lębork, Jedynka Reda, Korona Żelistrzewo oraz Stolem Gniewino zajmujemy ostatecznie 3 miejsce i zdobywamy brąz. Medal ogromnie ważny, zarówno dla chłopców, którzy go wywalczyli, ale także dla całego naszego rocznika. To także puchar dla tych chłopaków, którzy nie uczestniczyli w turnieju. Chłopcy są już świadomi tego po co trenują, jak trenują, czego im jeszcze brakuje i nad czym jeszcze muszą popracować. Najważniejsze jest to, że nie brakuje im AMBICJI, WOLI WALKI, CHARAKTERU i SPORTOWYCH MARZEŃ. Jako trener jestem dumny z tych wojowników, oby zawsze pokazywali wielkie serducho i zostawiali wszystkie siły na boisku.

Wśród pięciu wyróżnionych zawodników Ligi Mistrzów znalazł się nasz najlepszy strzelec Mateusz Jurkowski. Wielkie gratulacje Mateusz.

Po zakończeniu turnieju odbył się konkurs „KRÓL ŻONGLERKI”. Każdy zespół wystawił 2 zawodników. Bezkonkurencyjny okazał się nasz zawodnik Patryk Denc, który pokonał wszystkich i gdyby mu nie przerwano, żonglowałby chyba do rana ;-). MAŁY-WIELKI MISTRZ rocznik 2009. Brawo Patryk.

W najbliższy weekend kolejne emocje w turniejach Griffin Cup w Kosakowie oraz Gedania Errea Cup w Gdańsku. Trzymamy kciuki.